לימודים עיוניים ותיאוריה

לימודים עיוניים ותיאוריה

לימודי תורת המוסיקה בקונסרבטוריון מקיפים את לימודי התיאוריה, ההרמוניה, פיתוח השמיעה המוסיקלית, סולפג’ ואף ספרות המוזיקה . תחומי יסוד אלו מקנים בסיס לאוריינות מוסיקלית, ידע ומיומנויות לפענוח מושכל של טקסט מוסיקלי כתוב או מושמע ומאפשרים לימוד והפנמה של מרכיבי המוסיקה העיקריים.

תלמידי כל מחלקות המוסד משתתפים בשיעורים העיוניים-תאורטיים, אחת לשבוע לאורך שנת הלימודים. תכנית הלימודים מבוססת על פריסה הדרגתית של חומרי הלימוד על פני שש שנים, כחלק מתוכנית הלימוד של משרד החינוך.

בשנה הראשונה, התלמידים משתתפים בשעה שבועית אחת. הלימודים שמים דגש על יצירת הבסיס התיאורטי והקניית מושגי היסוד: תיווי, מקצב, מבנה המקלדת, מרווחים וסימני הדינמיקה. מהשנה השניה עד החמישית, השיעורים מתארכים לשעתיים שבועיות, וכוללים שני מקצעות: תורת המוסיקה וספרות המוסיקה. 

השנה השישית מוקדשת להתפתחותה של מוסיקה לאורך ההיסטוריה, החל מיוון העתיקה ועד למוסיקה
בת זמננו. 
לתלמידים בגילאים צעירים (עד כיתה ג’) ישנם שיעורי מכינה על בסיס שעה שבועית.התכנית נבנתה על ידי צוות מורי המחלקה ומתבססת על ניסיון רב-שנים של הסגל בתחום הוראת המוסיקה.

כלל סגל המורים מחזיקים בתארים אקדמיים בתחומי המוסיקה וידועים במסירותם הרבה, יחסם האישי לתלמידים ובמקצועיותם בתחומי התמחותם. 

תמונה תיאוריה

מרכזת המחלקה: אירנה גל

מלל

אנחנו כאן בשבילך